Jak zrobić makijaż weselny?

Trendy w makijażu weselnym cały czas się zmieniają, dlatego profesjonalne wizażystki muszą być na bieżąco, żeby wiedzieć jak zrobić makijaż na wesele. 

Wykonanie makijażu weselnego

Trzeba mieć na uwadze, że jest to niezwykle ważny element stylizacji. Nawet przy najprostszej kreacji można wyglądać naprawdę zjawisko, jeżeli makijaż będzie dobrze dobrany. Niestety działa to w dwie strony, dlatego nie można przesadzić, ponieważ mocny make up zepsuje cały wygląd. Coraz więcej kobiet zastanawia się jak zrobić makijaż na wesele samodzielnie, ponieważ koszty wizyty u profesjonalnej wizażystki są bardzo duże i nie wszystkich na to stać. Pierwszym etapem jest oczywiście dokładne oczyszczenie twarzy. Trzeba dokładnie umyć twarz i warto dodatkowo przemyć ją tonikiem. Dzięki temu pH skóry się wyrówna i będzie prawidłowo oczyszczona. Następnym krokiem jest nałożenie kremu do twarzy. Krem do twarzy na dzień sprawdzi się idealnie pod makijaż, ponieważ jest nawilżający oraz lekki. Warto zwrócić uwagę na fakt, że bardziej odżywcze są kremy na noc, ale jednocześnie są znacznie cięższe. Dobrym rozwiązaniem jest także nałożenie delikatnego kremu pod oczy. Krem sprawi, że twoja cera będzie się naprawdę prezentować świetnie. 

Podstawa makijażu

Podstawą pięknego wyglądu jest odpowiednia pielęgnacja, dlatego nigdy nie można pomijać tego kroku. Żeby wybrać dobry krem trzeba najpierw rozpoznać typ swojej cery. Wizażystka powinna też określić, czy posiadasz skórkę tłustą, suchą, czy może mieszaną. Najbardziej podatna na podrażnienia jest skóra sucha, która jest wrażliwa, cienka i mało elastyczna. Niektóre kosmetyki mogą powodować uczulenie, dlatego lepiej nie testować nowych produktów przed ceremonią ślubną. Na skórze suchej widoczne są także przebarwienia i rozszerzone naczynia krwionośne. Po dokładnym oczyszczeniu skóry i nawilżeniu można nakładać bazę. Dzięki bazie makijaż może się utrzymać dłużej, a jednocześnie skóra będzie właściwie wyrównana. Warto jednak pamiętać, że baza musi być dobrana do danego typu skóry, prawie tak samo jak krem nawilżający. 

Kosmetyki do twarzy

Trzeba mieć na uwadze, żeby nie testować nowych produktów kosmetycznych bezpośrednio przed wyjściem na wesele. W takiej sytuacji lepiej skorzystać ze sprawdzonego podkładu, który stosujesz na co dzień. Po nałożeniu bazy można zastosować puder. Najlepiej wybrać puder lekki i trwały, który sprawi, że weselny makijaż utrzyma się do ranka następnego dnia. Zabawa na weselu trwa bardzo długo, dlatego makijaż musi być wyjątkowo wytrzymały. Dlatego należy o to zadbać i go odpowiednio utrwalić, żeby przez całą noc prezentował się świetnie. W sprzedaży można znaleźć fixery w postaci sprayu oraz aerozolu. Warto dodać, że wieczorowy, okazjonalny makijaż doskonale pasują fixery. Trzeba pamiętać, że kolejność poszczególnych kroków nie musi być cały czas taka sama. Czasami warto trochę poeksperymentować, ponieważ można wynaleźć zupełnie nowy sposób. Wiele osób najpierw wykonuje makijaż oczu, a dopiero później zabiera się za podkład i bazę. Konturowanie twarzy także można wykonać dopiero na sam koniec.