Ile alkoholu kupić na wesele?

Ślub i wesele to bez wątpienia jedne z najważniejszych dni w życiu. Aby te chwile były bardzo udane, trzeba jednak wszystko doskonale zorganizować. Dużą uwagę należy przywiązać do organizacji przyjęcia weselnego. Każdy wie, że ogromne znaczenie ma miejsce, w którym odbywa się wesele, orkiestra, wystrój sali. Ale także wiele innych rzeczy.

Goście powinni czuć się swobodnie i bawić się doskonale

Warto sobie postawić za cel, zadbanie o to, by goście czuli się swobodnie i bawili doskonale. Sala, orkiestra, atmosfera na weselu oczywiście ma w tej sytuacji ogromne znaczenie. Bardzo istotne jest także zadbanie o odpowiednie jedzenie i alkohol. Na stolach weselnych niczego nie powinno brakować. Dania weselne można ustalić przy wynajmowaniu sali i ustalaniu szczegółów imprezy weselnej. Zakup odpowiedniej ilości i rodzaju alkoholu to jednak już indywidualna decyzja. Trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie ile wódki trzeba na wesele, ile zaś trzeba kupić innych alkoholi. Obliczenie ilości – wbrew pozorom – nie jest łatwe, bowiem alkoholu nie powinno brakować, dobrze jednak też, jeśli nie zostanie go po weselu zbyt wiele. Bardzo często młode pary przesadzają z ilością alkoholu na wesele. Jeśli źle obliczą ile wódki potrzeba na wesele, mogą wydać sporo pieniędzy na jej zakup i pozostać z dużą ilością butelek. Ich ewentualna odsprzedaż nie jest jednak tak prosta jak mogłoby się wydawać. 

Ile wódki kupić na wesele? 

Jeżeli wódka ma być podstawowym alkoholem na weselu, zasada obliczenia ilości jest banalna. Jeden gość na weselu to pół litra wódki. Oczywiście wśród gości znajda się tez osoby, które wódki nie piją, dzieci, osoby gustujące w innych alkoholach. Warto jednak pamiętać, żę wódka, której  te osoby z pewnością nie ruszą, konieczna będzie też na prezenty, poprawiny i inne potrzeby, więc przelicznik pół litra wódki dla jednego gościa weselnego jest jak najbardziej odpowiedni. Szczególnie jest to ważne, jeśli na weselu będzie też sporo gości zza granicy. Te osoby kojarzą bowiem Polskę z wódką i z pewnością będą chcieli spróbować tego trunku

Warto przeanalizować jacy goście będą na weselu

Oczywiście w planach zakupu wódki czasami trzeba wprowadzić pewne korekty. Warto między innymi przeanalizować jacy goście będą na weselu. Jeśli będzie dużo osób, które nie preferują wódki – na przykład sporo kobiet, które raczej wybiorą wino – wódki można kupić nieco mniej. 

Warto zakupić tez inne, oryginalne alkohole

Nie każdy chce, by na weselu dominowała wódka. Alkohol jednak powinien być. Chcąc uniknąć zbyt dużej ilości wódki, warto poza nią kupić inne, nawet bardzo oryginalne alkohole. Wielu gości weselnych – choćby z ciekawości – sięgnie właśnie po nie, nie zaś po wódkę, której smak doskonale znają. 

Oczywiście dobrze jest mieć osoby, które zadbają o to, by na stołach alkoholu nie zabrakło, z drugiej strony zaś zareagują, jeśli niektórzy goście weselni przesadzą z jego ilością. To niestety się zdarza, tak jak i wynoszenie wódki z wesela. Rozsądna osoba dbająca o to, by na stołach weselnych alkohol był, szybko zauważy takie sytuacje i odpowiednio na nie zareaguje.

Jeśli szykujesz wesele i zastanawiasz się, ile wódki na nie kupić, polecamy Ci również lekturę tego artykułu: https://z-milosci.pl/blog/wodka-na-wesele-poradnik-o-tym-ile-kupic-i-jak-ja-wybrac