Pierwszy taniec i inne melodie

Jakie wybrać piosenki na wesele, zastanawiamy się planując najpiękniejszy dzień naszego życia. O ile opinią gości na temat sukni ślubnej, czy dekoracji sali zupełnie nie warto się przejmować, o tyle ich zdanie na temat odtwarzanej muzyki ma ogromne znaczenie. Jeśli melodie zupełnie nie przypadną im do gustu, po prostu nie będą chcieli tańczyć i szybko poczują się znudzeni uroczystością. 

Czekasz na tę jedną chwilę 

Aby zapobiec weselnej katastrofie konieczny jest umiejętny dobór repertuaru. Warto, aby rozbrzmiały utwory szczególnie bliskie sercu państwa młodych. Odpowiednią chwilą, w której pojawi się ulubiona piosenka małżonków jest pierwszy taniec. 

Jeśli jesteśmy doskonałymi tancerzami, skradniemy show już przy pierwszej melodii na parkiecie, wówczas warto sięgnąć po złożone melodycznie piosenki. Jeśli zaś poczucie rytmu nie należy do naszych mocnych stron, wybierzmy spokojny, romantyczny utwór, pozwalający na zatuszowanie tanecznych umiejętności.

To jest do tańca kawałek…

Kolejne piosenki możemy także wybrać sami, na podstawie preferencji muzycznych naszych znajomych i rodziny a także biorąc pod uwagę doświadczenia z innych przyjęć weselnych. Z pomocą przyjdzie nam także doświadczony didżej, czy zespół muzyczny. Niezależnie od tego czy wybierzemy muzykę na żywo, czy skorzystamy z usług didżeja, specjaliści chętnie zaproponują nam gotowe play listy, przy których rozkręcili niejedną imprezę. Po rozmowie z nami na temat muzyki, której lubimy słuchać, muzycy podpowiedzą jakie wybrać piosenki na wesele. Ostateczny kształt najlepszych utworów na wesele będzie i tak zależał od młodej pary. 

Na liście pewniaków weselnych nie powinno zabraknąć różnorodnej muzyki, utworów typu złote przeboje z lat 60. 70. 80. i 90. obok najnowszych radiowych hitów. Powinny być utwory polskie, w tym także weselne przyśpiewki oraz rytmy, przy których tańczy cały świat. Z pewnością nie uda się zaspokoić muzycznych gustów każdego z gości, ale różnorodność dobieranego repertuaru zwiększy szansę na powiększenie grona zadowolonych, tańczących na parkiecie osób. 

Kaczuszki też chcą tańczyć 

Przy doborze weselnej muzyki zwróćmy uwagę także na obecność dzieci na uroczystości. Miłym akcentem będzie, jeśli na wczesnym etapie wesela znajdzie się pora na kilka piosenek dedykowanych najmłodszym. Dzieci będą się doskonale bawić, tańcząc „Kaczuszki”, czy „Puszka-okruszka”, a dla reszty gości będzie to uroczy przerywnik, na chwilę odpoczynku. Także rodzice maluszków zaproszonych na ślub poczują się docenieni z tytułu troski organizatorów o ich pociechy.

Wesele bez muzyki nie może istnieć, taniec na parkiecie to część nierozerwalnie związana z uroczystymi posiłkami i spotkaniami w rodzinnym gronie. Aby jednak dobra zabawa przyświecała większości zgromadzonych trzeba zapewnić różnorodną muzykę, nie bójmy się nawet disco polo, które do tańca nadaje się świetnie, postawmy na polskie i zagraniczne evergreeny i nie zapomnijmy o najmłodszych gościach a przepis na udane przyjęcie weselne mamy gotowy.